Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maszyny demonstracyjne Valtra

Wynajem Valtra

Maszyny leśne

Valtra Serii N4 - AGCO Finance

 

Valtra Serii N

Nowa Valtra Serii N to jeden z najmocniejszych ciągników czterocylindrowych na świecie. Silnik AGCO Power ma 185 koni mechanicznych, a jego moment obrotowy wynosi 730 Nm. Valtra jest pionierem w produkcji czterocylindrowych ciągników wysokiej mocy. Od 1969 roku, kiedy to wprowadzono model Valmet 1100, z czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem o imponującej mocy 115 koni mechanicznych, Valtra wyprodukowała jedne z najpotężniejszych ciągników czterocylindrowych na świecie – ciągniki z serii M i N.

Nowa kabina zapewnia optymalny komfort w każdych warunkach pracy

Nowa kabina zastosowana w Valtrze Serii N czwartej generacji, jest podobna do kabiny z nowej Valtry Serii T. Kabina zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach (posiada do 6,5 m2 powierzchni przeszklonej) i jest przy tym zaskakująco cicha (poniżej 70 dB). Może ona zostać kompleksowo wyposażona, na przykład w stereo wysokiej klasy połączone z głośnikiem niskotonowym (subwoofer), przednie wycieraczki o kącie pracy 270 stopni, podgrzewanie przedniej i tylnej szyby oraz układ jazdy tyłem TwinTrac. Klienci, którzy w dużej mierze wykorzystują w swojej pracy ładowacz czołowy mogą zamówić kabinę z dodatkowym oknem dachowym, dzięki czemu zyskają pełny widok na ładowacz nawet, gdy znajduje się w najwyższym położeniu. Valtra Seria N jest dostępna w wersji jedno- lub dwudrzwiowej. Nową opcją jest leśna kabina SkyView, która dzięki dużym oknom z poliwęglanu z wycieraczką, zapewnia zwiększoną widoczność do tyłu i do góry. Dodatkowe wyposażenie do pracy w lesie obejmuje wąskie błotniki i 160-litrowy stalowy zbiornik. Standardowa pojemność zbiornika paliwa wynosi 250 litrów, opcjonalnie może być to 300 litrów, natomiast pojemność zbiornika na wodny roztwór mocznika wynosi 45 litrów.

Rewolucja w PowerShift trwa

Czwarta generacja Valtry Serii T rozpoczęła rewolucję w przekładniach PowerShift, umożliwiając po raz pierwszy obsługę PowerShift jak przekładni bezstopniowej. W celu zapewnienia optymalnej łatwości użytkowania, wydajności i efektywności przy wymagających zadaniach, ciągniki z PowerShift posiadają także funkcję Hill-hold, opatentowany asystent układu hydraulicznego oraz system kontroli poślizgu ASR. ASR to innowacja w segmencie ciągników rolniczych. Tak jak w samochodach osobowych, automatyczny system kontroli poślizgu ogranicza moc silnika, kiedy wystąpi poślizg kół i prędkość opon przekroczy ustalony poziom. Ideą, jaka stoi za systemem ASR jest pomoc operatorowi w utrzymaniu najlepszej przyczepności, uciągu i zoptymalizowanie zużycia paliwa, jednocześnie unikając uszkodzeń podłoża.

Odpowiednie przekładnie do wszystkich zadań

Możliwości wyboru układu napędowego w nowej Valtrze Serii N są bogatsze niż kiedykolwiek wcześniej: HiTech, Active, Versu i Direct. Pierwsze trzy są pięciostopniowymi przekładniami PowerShift, a przekładnia Direct jest przekładnią bezstopniowa. Ciągniki Active, Versu i Direct wyposażone są również w hydraulikę Load-Sensing, a klienci mogą wybierać między wydajnością pompy 115, 160 lub 200 litrów na minutę. Ciągniki HiTech są wyposażone w pompę zębatą o wydajności 73 lub 90 litrów na minutę. Hydraulika w modelach HiTech i Active jest sterowana mechanicznie, a w modelach Versu i Direct elektronicznie. Dostępnych jest do siedmiu zaworów hydraulicznych, ponadto, cztery mogą znajdować się z przodu ciągnika. Modele Valtra N104, N114 i N124 są dostępne, jako modele HiTech, natomiast Valtra N134, N154 i N174 są dostępne, jako modele HiTech, Active, Versu i Direct. Ciągniki Valtra N104, N114 i N124 mogą być wyposażone w sprzęgło hydrokinetyczne HiTrol. Dostępne są także trzy prędkości WOM, oraz prędkość obrotów zależnych WOM, która często jest niezbędna m.in. w pracach i transporcie leśnym.

Valtra N4 HiTech Standardowy panel sterowniczy HiTech

Valtra N4 HiTech Panel sterowniczy boczny

Valtra N4 Active Podlokietnik Valtra ARM bez wyswietlacza

Valtra N4 Active Panel sterowniczy boczny

Valtra N4 Versu Podlokietnik Valtra ARM z wyswietlaczem

Valtra N4 Versu Panel sterowniczy boczny

Valtra N4 Direct Podlokietnik Valtra ARM z wyswietlaczem

Valtra N4 Direct Panel sterowniczy boczny

 

Silnik Tier4 AGCO Power – pionier w technologii SCR od 2009 roku

AGCO Power od 2009 roku systematycznie wprowadza stosowanie tylko i wyłącznie technologii SCR, wdrażając najnowsze rozwiązania. W rezultacie uzyskano silniki o najlepszej efektywności zużycia paliwa i najlepszych osiągach na rynku. Modele Valtra N104, N114 i N124 są wyposażone w czterocylindrowe silniki AGCO Power o pojemności 4,4l, a modele Valtra N134, N154 i N174 o pojemności 4,9l. System SCR dba o zmniejszenie emisji spalin bez potrzeby stosowania filtra cząstek stałych i układu recyrkulacji spalin. Zastosowanie systemu SCR obniża zużycie paliwa i wydłuża żywotność silnika. Dzięki zastosowaniu technologii Valtra Sigma Power, gdy WOM działa pod obciążeniem silnik generuje moc dodatkową 10 KM.W modelu Valtra N174 Sigma+, silnik dostarcza moc dodatkową 20 KM. Wszystkie modele posiadają również funkcję „transport boost”, która pozwala na uzyskanie dodatkowej mocy w pracach transportowych. Valtra N114 i Valtra N154 to tradycyjne już modele Valtra EcoPower, w których operator może dowolnie wybierać pomiędzy trybem normalnym i „Eko”. W trybie „Eko” prędkość obrotowa wału korbowego silnika zmniejsza się o 10–20%, a maksymalny moment jest osiągany przy niższej wartości obrotów. W porównaniu z normalnym trybem pracy, w trybie „Eko” następuje zmniejszenie zużycia paliwa do 10%.

Łatwość użytkowania i obsługi

Ciągniki Valtra Serii N czwartej generacji mają promień skrętu wynoszący zaledwie 4,5 metra przy rozstawie osi 2665 mm. Daje to wyjątkową manewrowość podczas pracy z ładowaczem czołowym i zachowaniu niezwykłej stabilności. Prześwit wynoszący aż 55 cm sprawia, że nowa Valtra Seria N jest odpowiednia do pracy w każdych warunkach: w lesie, prac z pługiem, do odśnieżania i w pracach polowych. Okres międzyserwisowy wynosi aż 600 godzin, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i pozwala na nieprzerwaną pracę w sezonie. Zaplanowane przeglądy mogą być przeprowadzane szybciej niż dotychczas. W obsłudze codziennej ciągnika, operatorzy muszą wykonać jedynie pięć bardzo łatwych i prostych czynności.

Wiele nowych opcji

Valtra Seria N jest dobierana do preferencji klienta jeszcze przed uruchomieniem produkcji w fabryce Valtra w Suolahti w Finlandii. Dostępne są setki elementów wyposażenia i opcji, co daje miliony potencjalnych kombinacji. Do wyboru jest na przykład siedem wersji kolorystycznych, skrętny przedni TUZ i dodatkowe ogrzewanie. Oczywiście nowa Valtra Serii N może zostać wyposażona w zdalną telemetrię i system automatycznego prowadzenia AutoGuide 3000. Jeżeli dostępne standardowo możliwości nie będą wystarczające dla potrzeb klienta, może on wprowadzić dodatkowe elementy w studiu Valtra Unlimited, w którym nie ma prawie żadnych ograniczeń!

Valtra Serii N

Ciągnik rolniczy VALTRA N N4

VALTRA Seria N N4 Versu

Traktor VALTRA N N4

VALTRA Seria N N4 Active

Ciągnik VALTRA N N4

Ciągnik leśny VALTRA N N4

Ciągnik rolniczy VALTRA N124 HiTech

Ciągnik rolniczy VALTRA N134 Active

Ciągnik rolniczy VALTRA N134 Direct

Ciągnik rolniczy VALTRA N134 HiTech

Ciągnik rolniczy VALTRA N134 Versu

Ciągnik rolniczy VALTRA N154e Active

Ciągnik rolniczy VALTRA N154e Direct

Ciągnik rolniczy VALTRA N154e HiTech

Ciągnik rolniczy VALTRA N154e Versu

Ciągnik rolniczy VALTRA N174 Active

Ciągnik rolniczy VALTRA N174 Direct

Ciągnik rolniczy VALTRA N174 HiTech

Ciągnik rolniczy VALTRA Serii N N4

VALTRA N N4

VALTRA N N4 Active

VALTRA N N4 Direct

VALTRA N N4 HiTech

VALTRA N N4 Versu

VALTRA Seria N N4

VALTRA Seria N N4 Direct

VALTRA Seria N N4 HiTech

VALTRA Serii N N4 Active

VALTRA Serii N N4 Direct

VALTRA Serii N N4 HiTech

VALTRA Serii N N4 Versu

VALTRA Serii N N114e

VALTRA Serii N N174

Ciągnik leśny VALTRA Seria N N4

Ciągniki leśne VALTRA Serii N N4

VALTRA leśna N N4

Ciągnik komunalny VALTRA N N4

Ciągnik komunalny VALTRA Serii N N4

Ciągnik leśny VALTRA Serii N N4

Ciągnik rolniczy VALTRA N104 HiTech

Ciągnik rolniczy VALTRA N114e HiTech

Ciągnik VALTRA Serii N N4

Traktor VALTRA Serii N N4

FILMY

DANE TECHNICZNE

DO POBRANIA