Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maszyny demonstracyjne Valtra

Wynajem Valtra

Maszyny leśne

AGCO Finance VALTRA

AGCO Finance oferuje kompleksowe produkty i usługi finansowe w celu spełnienia potrzeb finansowych Klientów AGCO.

AGCO Finance specjalizuje się w obsłudze branży rolniczej, to znaczy, że finansuje wyłącznie maszyny rolnicze. Dzięki temu oferta finansowania jest idealnie dostosowana do potrzeb klientów. W skład zespołu AGCO Finance wchodzą pracownicy dysponujący szeroką wiedzą rolniczą, którzy doskonale orientują się w specyfice funkcjonowania gospodarstw rolnych.

Rozwiązania Finansowe, które Pomogą Ci w nabyciu nowej maszyny

Na dzisiejszym rynku, możliwości w zakresie finansowania i leasingu, są tak samo częścią decyzji o zakupie sprzętu, jak jego mechaniczne cechy i zalety. Programy Finansowe AGCO Finance pomogą nabyć Ci wydajne oraz technologicznie zaawansowane maszyny, pozwalające na prowadzenie rentownej działalności, przy założeniu spłaty, na którą Cię stać. Będziesz miał możliwość posiadania i korzystania z najlepszego sprzętu rolniczego na świecie.

Najzważniejsze cechy rozwiązań finansowych AGCO Finance:
- Elastyczne warunki płatności
- Konkurencyjne oprocentowanie
- Szybki & Prosty Proces Kredytowy/Dokumentacji Kredytowej
- Programy Dostosowane do Twoich Potrzeb w zakresie Przepływu Środków Pieniężnych
- Wygodne Finansowanie „ONE STOP SHOP = Wszystko pod Jednym Dachem” u Twojego Lokalnego Dealera AGCO
- Fachowe Doradztwo i Profesjonalna Obsługa

 

Pożyczka to rodzaj finansowania, który zna większość osób. Pożyczka jest produktem podobnym do kredytu, jednak ze względu na prostszą procedurę i mniejszą ilość wymaganych zabezpieczeń jest dla Klienta łatwiejsza do pozyskania. AGCO Finance przyjmuje pod zastaw przedmiot pożyczki. Po ostatecznym terminie płatności, sprzęt należy do Ciebie.

Zalety:
- Indywidualne umowy: Możliwość płatności sezonowych
- Faktura sprzedaży maszyny jest wystawiona na nazwisko Klienta
- Brak podatku od czynności cywilno prawnych
- Stopy procentowe ustalone w umowie: nie ma ryzyka zmiany stóp procentowych
- VAT płatny do Dostawcy w wysokości 23% od wartości faktury netto
- Część kapitałowa raty nie podlega opodatkowaniu VAT, a część odsetkowa jest zwolniona z podatku VAT
- Doskonały sposób na zakup sprzętu z wykorzystaniem funduszy unijnych
- Brak kosztów transferu na koniec okresu kredytowania
- Biznes plan nie jest wymagany
- Korzystasz z szybkiego procesu decyzyjnego

 

 

Leasing operacyjny jest także dostępną formą finansowania w sektorze rolniczym. Koncentruje się on na wykorzystaniu aktywa, a nie na jego zakupie. Dlatego też AGCO Finance kupuje sprzęt od Dealera, a następnie oddaje go rolnikowi w celu wykorzystania i pobierania pożytków.

Faktura jest wystawiana przez Dealera na AGCO Finance. Podatek VAT dodawany jest do każdej raty leasingowej. Leasing Operacyjny daje możliwość obniżenia kwoty podlegającej opodatkowaniu. Wszystkie opłaty leasingowe są wliczane do kosztów uzyskania przychodu. Wartość końcowa zależy od amortyzacji oraz okres leasingu.

Zalety:
- Posiadasz możliwość obniżenia kwoty podlegającej opodatkowaniu (wszystkie opłaty wynikające z leasingu są wliczone w koszty uzyskania przychodu)
- Prawo do nabycia przedmiotu leasingu za z góry określoną wartość końcową, która jest zwykle niższa od wartości rynkowej środka trwałego (po zakończeniu podstawowego okresu leasingu)

 

 

W przypadku leasingu finansowego Dealer wystawia fakturę na AGCO Finance. Leasing finansowy jest zbliżony do pożyczki. Przedmiotem "pożyczki" jest tu środek trwały, a nie gotówka.

Leasingobiorca umieszcza przedmiot leasingu w ewidencji środków trwałych i amortyzuje go zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Rata leasingowa w leasingu finansowym podzielona jest na część kapitałową i odsetkową. Część odsetkowa stanowi koszt uzyskania przychodu u Korzystającego, a część kapitałowa traktowana jest jak kapitał przy operacji kredytowej.

W przypadku leasingu finansowego podatek VAT od rat leasingowych płatny jest z góry za cały okres trwania umowy leasingu, inaczej niż w leasingu operacyjnym, gdzie podatek VAT jest płatny z każdą ratą leasingową.

Zalety:
- Leasingobiorca amortyzuje maszynę
- Po zakończeniu okresu leasingu po spłacie wszystkich należności maszyna staje się własnością Leasingobiorcy
- Dowolne ustalanie okresu leasingu i wartości wykupu to możliwość dopasowania do planów finansowych gospodarstwa/firmy

 

 

AGCO Finance Sp. z o.o.
ul. Bielańska 12
00-085 Warszawa

Telefon: +48 (22) 279 47 14
Faks: +48 (22) 279 47 15
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.