Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Maszyny demonstracyjne Valtra

Wynajem Valtra

Maszyny leśne

Strona główna

Valtra Unlimited N163 Direct

Kilka lat temu Fińskie Siły Zbrojne zamówiły 106 sztuk ciągników Valtra N163 Direct przeznaczonych do zadań logistycznych. Podczas gdy ostatnie z tych ciągników są wciąż dostarczane, Siły Zbrojne Finlandii zamówiły więcej ciągników Valtra, włączając w to 10 sztuk dla wojsk inżynieryjnych. Wojsko było pod wrażeniem wszechstronności i prostoty obsługi ciągników Valtra.

Ciągniki używane przez Fińskie Siły Zbrojne stały się integralną częścią łańcucha logistycznego, a sprzęt został przetestowany w wielu mniejszych i kilku większych ćwiczeniach, które dowiodły jego efektywności. Ciągniki Valtra były nawet bardziej wszechstronne niż oczekiwano. Były używane do: załadunku i rozładunku, odśnieżania, utrzymania dróg szutrowych, budowy fortyfikacji oraz ciągnięcia ładunków w różnorodnych warunkach.  

Ciągniki przeznaczone dla armii zostały kompleksowo wyposażone w Valtra Unlimited Studio w fabryce w Suolahti.

Specyfikacja ciągników obejmuje malowanie w kolorze zielony mat, dodatkowe ogrzewanie, uchwyty na broń, dodatkowe gniazda elektryczne, dodatkowe zabezpieczenia zbiorników paliwa oraz specjalistyczne ogumienie. Z ciągnikami używany jest następujący osprzęt: pług do odśnieżania, łyżka ładowacza czołowego, widły do palet oraz różnego rodzaju przyczepy (w tym także przyczepy kontenerowe).

Pomimo iż ,pomysł wykorzystania ciągników w armii początkowo wywoływał rozbawienie, bardzo szybko okazało się, że ciągniki Valtra są lepiej przystosowane do pracy w ciężkich warunkach terenowych, niż ładowarki kołowe czy też wózki widłowe, które dodatkowo nie mogą ciągnąć ładunków oraz są wolniejsze niż ciągniki. Niewątpliwą zaletą ciągników Valtra, w porównaniu do ładowarek i wózków, jest ich uniwersalność zastosowania. Mogą być używane do załadunku lub rozładunku towarów, a chwilę później, po przezbrojeniu osprzętu, do odśnieżania dróg. Dodatkową zaletą ciągników Valtra jest brak konieczności posiadania specjalistycznych uprawnień do ich obsługi.

Ciągniki Valtra zostały także zaprezentowane na NATO Defence EXPO w Münster (Niemcy).

 

 

 

Valtra Unlimited N163 Direct

Valtra N163 Direct - VALTRA Unlimited

Valtra Unlimited N163 Direct

VALTRA Unlimited - Valtra N163 Direct